Biblioteka

Ankieta dotycząca motywacji do nauki… link poniżej

https://docs.google.com/forms/d/1fNl3UpY0WEzzZujDCtKUCSgJxm_cuFZNrbhp2xNWyuc/edit

NOWA-WERSJA-Rozstrzygniecie-Szkolnego-Konkursu-Zarelamuj-ksiazke

Jak-zachecic-dziecko-do-czytania

Narodowy-Program-Rozwoju-Czytelnictwa-notatka

Dlaczego-warto-czytac-dzieciom-ulotka-dla-Rodzicow-1

28.11.2023 – Szkolny Konkurs Recytatorski ”Poeci dla dzieci”

Regulamin-Szkolny-Konkurs-Recytatorski-kl.-I-IV-Poeci-dla-dzieci-regulamin-1

Dnia  28 listopada 2023 roku odbył się, zorganizowany  dla uczniów klas I-IV,  Szkolny Konkurs Recytatorski ”Poeci dla dzieci”. Celem konkursu był rozwój umiejętności recytatorskich oraz popularyzacja utworów poetyckich najpopularniejszych poetów dla dzieci takich jak Danuta Wawiłow, Jan Brzechwa, Julian Tuwim. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników: Jowita Maj, Piotr Wilczek, Kacper Szewczyk (klasa I); Hanna Fergisz, Wiktoria Grządziel, Maja Misztal (klasa II), Wojciech Wilczek (klasa III) oraz Roksana Figiela (klasa IV) i Wiktoria Krzyśko (klasa IV). Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Uczniowie z ogromnym przejęciem recytowali wiersze.

Jury, w składzie pani  Beata Babiarz  i pani  Katarzyna Nazarko, oceniło właściwy dobór treści do uczestnika, interpretację utworu, dykcję oraz opanowanie wiersza po względem pamięciowym. W dniu 5 grudnia 2023 roku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu.  

Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. IV – Wiktoria Krzyśko, która w ciekawy i sugestywny sposób przedstawiła treść utworu „Dakyle” Danuty Wawiłow.

W pięknym stylu, w eleganckim stroju, z wierszem „Żuk” Jana Brzechwy, wystąpiła Wiktoria Grządziel (kl. II). Ładną interpretacją, naturalnymi gestami i oryginalną prezentacją wywalczyła sobie drugie miejsce.

Przyznano też dwa trzecie miejsca, Roksanie Figiela (IV) za prezentację wiersza ”Sójka” Jana Brzechwy i Hannie Fergisz (kl. II) za utwór pt. „Rozmawiała gęś z prosięciem” Jana Brzechwy.

Występujący otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim dzieciom należą się wyrazy uznania piękną prezentację wierszy oraz udział w konkursie.    

Beata Babiarz i Katarzyna Nazarko

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

9.10.2023 – Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego Pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych Uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Po krótkiej rozmowie na temat biblioteki szkolnej Uczniowie klasy pierwszej w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli: „Będę książki kochać i szanować oraz pilnować, aby inni je szanowali”.

Następnie zapoznali się z wierszem Jana Brzechwy pt „ZOO” i pomalowali przygotowane wcześniej kontury zwierząt – bohaterów utworu, Z radością przykleili je do planszy przedstawiającej ogród zoologiczny. Potem każdy nowo przyjęty Czytelnik pożyczył swoją pierwszą książkę pt. „Brzechwa dzieciom”. Na zakończenie spotkania Uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książek, drobne upominki oraz książki, ufundowane przez Radę Rodziców książki .

Beata Babiarz

WIĘCEJ ZDJĘĆ ….

ROK SZKOLNY 2022/2023

Finał Szkolnego Projektu „Lubimy czytać i rysować”

W czwartek 1 czerwca 2023 roku nagrodzono uczestników, organizowanego przez bibliotekę,  Szkolnego Projektu „Lubimy czytać i rysować”. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzież do czytania książek, rozwijanie wyobraźni oraz połączenie umiejętności literackich z plastycznymi.

Komisja w składzie:  p. Agnieszka Wrzos i p. Beata Babiarz, rozstrzygnęła konkurs, wybierając najlepsze prace wśród uczniów klas I – III i IV – VIII.

I miejsce, w młodszym przedziale wiekowym, zajął pierwszoklasista  Miłosz Wałczyk, a w kategorii klas starszych najlepsza okazała się jego siostra, ósmoklasistka – Izabela Wałczyk.

Wśród  uczniów klas I – III:

II miejsce – Wojciech Wilczek kl. II,

III miejsce – Diana Dąbek  kl. III.

W klasach IV – VIII:

II miejsce – Szymon Dec kl. V,

III miejsce – Rozalia Bełz  kl. IV.

Na wyróżnienie zasłużyli:  Enzo Jagusztyn kl. IV i Bartłomiej Filip kl. V.

Pamiętano  też o pozostałych uczestnikach Projektu, którzy otrzymali nagrody za udział w konkursie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

W poniedziałek 7 listopada 2022r. pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Po zapoznaniu  z regulaminem korzystania z księgozbioru  dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. ZOO. Następnie pomalowały rysunki zwierząt-bohaterów utworu i umieściły je na przygotowanej planszy. Po wykonaniu tego zadania nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment pasowania. Uczniom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Dopełnieniem wszystkiego okazał się słodki poczęstunek.

Na przerwie międzylekcyjnej pierwszoklasiści  pożyczyli pierwsze książki.

Beata Babiarz

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022 „Czytanie dla pokoju”

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych  pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. Nasi uczniowie również włączyli się do akcji, której celem było:

– przybliżenie literatury pokazującej grozę i tragizm wojny,

– pokazanie roli twórczości literackiej w kształtowaniu postawy tolerancji, doceniania wagi konfliktów,

– wykorzystanie literatury do wzbudzenia empatii dla ofiar.

W ramach „Czytania dla pokoju” przypomniano książki o tematyce związanej z wojną, ukazujące ją w różnych aspektach. Uczniowie klasy I – III przeczytali fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”, klasy IV i VI – „Dywizjonu 303” Alfreda Fiedlera, a klasy VII i VIII najciekawsze rozdziały „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

7 września 2022 – Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” A. Mickiewicza

Akcja Narodowego Czytania mająca na celu promocję czytelnictwa i polskiej literatury organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano m.in. dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, czy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

W tym roku wybór padł na tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej: „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. 

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w tę coroczną akcję. Dnia 7 września klasy 4 – 8 zebrały się, aby wspólnie posłuchać ballad naszego wieszcza. Pięknie zaprezentowali je przedstawiciele starszych klas. Były to następujące utwory: „Powrót taty”, „Pani Twardowska” oraz „Świtezianka”.

W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby placówek, które podjęły się uczestnictwa w Narodowym Czytaniu.

Bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu, przygotowanym przez nauczycielki języka polskiego: Beatę Babiarz i Agnieszkę Wrzos.

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

ROK SZKOLNY 2021/2022

Szkolny Konkurs Literacki „Wesoła rymowanka na temat ulubionej książki”

20 czerwca 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs „Wesoła rymowanka na temat ulubionej książki”. Uczniowie klas IV-VII z wielkim zaangażowanie przygotowali prace dotyczące swoich ulubionych książek. Niezwykle pomysłowe rymowanki dodatkowo były ozdobione rysunkami ilustrującymi bohaterów wybranych lektur.

20 czerwca 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs „Wesoła rymowanka na temat ulubionej książki”. Uczniowie klas IV-VII z wielkim zaangażowanie przygotowali prace dotyczące swoich ulubionych książek. Niezwykle pomysłowe rymowanki dodatkowo były ozdobione rysunkami ilustrującymi bohaterów wybranych lektur.

Zwycięzcą został uczeń klasy IV Patryk Zakielarz, który przygotował pracę związaną z bajką ,, Pinoko”.

Pozostali uczestnicy konkursu: Izabela Maj, Michał Sroczyk, Kacper Fus i Klaudia Kuter.

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Co roku w czerwcu organizowany jest w naszej szkole Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Mistrz Ortografii”. Konkurs umożliwia uczniom wykazanie się prawidłową pisownią gramatyczną i ortograficzną. Tradycji stało się zadość i przedstawiciele klas IV-VIII zmierzyli się z dyktandem najeżonym trudnościami.

KLASA IV

Antonii Fergisz, Milena Sroczyk

KLASA V

Michał Sroczyk, Krystian Szewczyk

KLASA VI

Kacper Fus, Amelia Turosz

KLASA VII

Oskar Biezkłubyj, Marcel Kiełbasa

KLASA VIII

Maciej Fergisz, Lily Jagusztyn

Potyczki z ortografią wygrał uczeń kl. VII Oskar Biezkłubyj i tym sposobem uzyskał tytuł „Mistrz ortografii”.

Konkurs przeprowadziły nauczycielki języka polskiego: pani Beata Babiarz i pani Agnieszka Wrzos.

Rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dla dzieci”

Dnia 18 marca 2022 r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci dla dzieci”. Wzięło w nim udział 20 uczniów  kl. I – IV  . Recytatorzy wykazywali się swoimi umiejętnościami w dwóch etapach: I (klasowy) i II (szkolny). Najlepsi z klasy przechodzili do  II etapu – finału.

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Danuty Wawiłow.

Organizatorem konkursu była p. Beata Babiarz.

Dzień przed finałem tj. 17 marca 2022 r. recytatorzy  zaprezentowali się w swoich  klasach i ocenieni zostali przez jury.

KLASA  I

  • Sandra Frączek- wiersz J. Brzechwy „Samochwała” – 1. miejsce,
  • Szczepan Bełz – wiersz J. Brzechwy „Tydzień” – 2. miejsce,
  • Wojciech Wilczek – wiersz J. Brzechwy „Na straganie” – 3 miejsce,
  • Kacper Konieczny –  wiersz J. Brzechwy „Lis” ,
  • Amelia Doroba  –  wiersz J. Brzechwy „Niedźwiedź”,
  • Weronika Mierzwa  –  wiersz J. Tuwima „Okulary”

KLASA  II

  • Wiktoria Krzyśko – wiersz J. Brzechwy „Kwoka” – 1. miejsce,
  • Wiktoria Furgała – wiersz J. Brzechwy „Mucha” – 2. miejsce,
  • Mateusz Konieczny –  wiersz J. Brzechwy „Skarżypyta” ,
  • Diana Dąbek  –  wiersz  J. Tuwima „Bambo”
  • Roksana Figiela – wiersz J. Tuwima „Okulary”

   KLASA  III

  • Rozalia Bełz– wiersze J. Tuwima: „Dżońcio”, „Warzywa” –  1. miejsce,
  • Noah Wojtacha – wiersz J. Tuwima „Rzepka” – 2. miejsce,
  • Wojciech Cisek  –  wiersze  J. Tuwima „Mróz”, „Abecadło”,
  • Michalina Buszta –  wiersze J. Tuwima „Dyzio Marzyciel”, „Ptasie plotki”,
  • Enzo Jagusztyn”  –  wiersz J. Tuwima „Kotek”.

   KLASA  IV

  • Milena Sroczyk– wiersz  D. Wawiłow „Marzenie” – 1. Miejsce,
  • Emilia Stopyra – wiersz D. Wawiłow „Mama ma zmartwienie” – 2. miejsce,
  • Patryk Zakielarz – wiersz D. Wawiłow „Kopareczka” – 3. miejsce
  • Gabriela Stopyra –  wiersz D. Wawiłow „Zapach czekolady”.

Po występie wszystkich uczestników II etapu jury w składzie p. Malgorzata Walawender, p. Dorota Halko i p. Małgorzata Jagusztyn ogłosiło zwycięzców.

I miejsce – Wiktoria Krzyśko kl. I

II miejsce – Rozalia Bełz kl. III

III miejsce – Milena Sroczyk kl. IV

Wszyscy uczestnicy konkursu, zarówno I jak i II etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast zwycięzcy nagrody książkowe.

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

„Regulamin Konkursu Recytatorskiego”

16.12.2021 – Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

16 grudnia 2021r. grono czytelników biblioteki szkolnej powiększyło się o uczniów klasy I, którzy od dziś będą mogli samodzielnie wypożyczać książki. Dotychczas robili to za nich rodzice lub starsze rodzeństwo, a pierwszoklasiści, patrząc z wielkim zainteresowaniem, decydowali o tym jaka bajka będzie im towarzyszyć w drodze powrotnej do domu.

Uczniowie aktywnie brali udział w lekcji, w skupieniu wysłuchali recytacji wierszy Juliana Tuwima i z ogromnym zaangażowaniem kolorowali rysunki do uwielbianej przez nich „Lokomotywy”.

W czasie spotkania dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Obiecali, że będą je kochać i szanować, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Świeżo  pasowani  czytelnicy otrzymali pamiątkowe  dyplomy, drobne upominki i książki ufundowane przez Radę Rodziców.

mgr Beata Babiarz

WIĘCEJ ZDJĘĆ …

WARTO PRZECZYTAĆ

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

W środę 29.09.2021r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Pod hasłem „Szkolne Czytanie 2021” uczniowie klas I-III, pod opieką wychowawców, prezentowali wiersze i bajeczki,  klasy IV-VIII, na lekcjach języka polskiego, czytały fragmenty wybranych lektur.

W ramach akcji czytano:

Kl. I – A. Giełczyńska-Jonik  „Świat Małego Franka”,

Kl. II – D. Wawiłow „Najpiękniejsze wiersze”,

Kl. III – J. Tuwim „Wiersze dla dzieci”,

Kl. IV – Ł. Wierzbicki „Afryka Kazika”,

Kl. V – L. Szary „Mity greckie dla dzieci”,

Kl. VI – H Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”,

Kl. VII –  H. Sienkiewicz „Latarnik”,

Kl. VIII – A. Mickiewicz „Pan Tadeusz”,

Uczniowie wszystkich klas bardzo dobrze poradzili sobie z czytaniem lektur. Byli aktywni i zaangażowani, a dwoje z nich przygotowało nawet elementy kostiumów nawiązujących do treści książek.

„Szkolne Czytanie 2021” było okazją do miłego spędzenia czasu, integracji klasy, wzbogacenia słownictwa, a także zdobycia nowej wiedzy, Książki przygotowały najmłodszych do radzenia sobie w różnych sytuacjach  i do bajkowych podróży. Zafascynował ich  Świat Małego Franka i życie bogów starożytnej Grecji  Czytelnicy i słuchacze poznali kilka najciekawszych przygód podróżnika Kazika Nowaka oraz bohaterów powieści H. Sienkiewicza: Stasia Tarkowskiego  i Nel Rawlison. Zagłębili się w historię życia Skawińskiego – Polaka patrioty i  tułacza. Przypomnieli sobie zwyczaje szlacheckie opisane w epopei narodowej.  

Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali czytanych książek. Chętnie zaangażowali się w całe przedsięwzięcie.

Więcej zdjęć …

ROK SZKOLNY 2020/2021

Szkolny Projekt „Lubimy czytać i rysować” (kl. IV – VIII)

Dnia 5 maja 2021r. nastąpiło podsumowanie Szkolnego Projektu pod hasłem „Lubimy czytać i rysować” w klasach IV – VIII. Jego celem było zachęcenie uczniów do czytania książek ze szkolnego księgozbioru, a także  rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności łączenia zdolności literackich i plastycznych. Uczniowie mogli wybierać spośród dwóch zadań projektowych.

Pierwsze z nich polegało na zaprojektowaniu frontowej strony okładki wybranej książki. Ważne było, aby autor zawarł własny pomysł, nie naśladując istniejącej publikacji. Drugim zadaniem było ukazanie wybranej lektury w zabawnym komiksie. Praca miała stanowić zamkniętą całość i zawierać treści wynikające z tekstu znajdującego się w kanonie lektur.

Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ do biblioteki szkolnej wpłynęło wiele pięknych prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Po dokładnej analizie komisji udało się wyłonić listę nagrodzonych.

Wyniki w kategorii „Okładka do ulubionej książki”:

I miejsce – Izabela Wałczyk, klasa VI,

II miejsce – Patryk Krzyśko, klasa V oraz Julia Buszta, klasa VII,

III miejsce – Oliwia Sroczyk, klasa VII.

Wyróżnienia otrzymali: Julian Bełz, klasa IV; Izabela Maj, klasa VI i Klaudia Kuter, klasa VII.

https://photos.google.com/share/AF1QipMC8oHkob5wcuaIi7W6JfpM_xOhi3GogBNXAXORJRh4U1rLRHICYX8o9ufcYqZPFw?key=Z1l2dHJrSjdXN2Y1T3dpdWFSN1ZUS3VCOXVsSGhn

Wyniki w kategorii „Ulubiona lektura szkolna w zabawnym komiksie”:

I miejsce – Natalia Wałczyk, klasa VIII

II miejsce – Izabela Wałczyk, klasa VI oraz Julia Buszta, klasa VII,

III miejsce – Amelia Wawrzaszek, klasa VIII i Emilia Szewczyk, klasa VIII.

https://photos.google.com/share/AF1QipN6q9kjdrxZCjI1IiMYS3PLzQlmhP0wSiztrNxNvwPLrWZ5_3lKLyOQlkB1dz0S-A?key=RXlJcVh2SC16cFFSRkp6bUNsMmkwdk5ObHhhSXl3

Uczestnikom projektu bardzo dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w kolejnych konkursach czytelniczych, które zostaną zorganizowane w przyszłym roku szkolnym.

29 stycznia  2021 Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy pierwszej wprost nie mogli doczekać się, by zostać pasowanym na czytelnika i móc w pełni korzystać z zasobów naszej szkolnej biblioteki. Co prawda karty biblioteczne już wcześniej mieli założone i chęcią pożyczali książki, jednak Pasowanie na Czytelnika było dniem z niecierpliwością wyczekiwanym przez pierwszoklasistów. W piątek 29 stycznia 2021 dzieci założyły swoje odświętne stroje i w swoim małym, klasowym gronie entuzjastycznie przyjęły panią Beatę Babiarz, która przygotowała dla nich do wysłuchania piękną bajkę „O rybaku i złotej rybce” oraz zachęciła do stworzenia wspólnej planszy z rybami. Na koniec uczniom zostały uroczyście wręczone dyplomy oraz pięknie ilustrowane baśnie Hansa Christiana Andersena oraz słodki upominek.Więcej zdjęć …

Konkurs „Lubimy czytać i rysować” 2021

Więcej zdjęć …

Szkolny Projekt pod hasłem „Lubimy czytać i rysować”,

który przebiega w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII.

Koordynatorzy projektu – Beata Babiarz i Agnieszka Wrzos

Informuję, że w związku z zaistniałą sytuacją – zawieszeniem do 29 listopada 2020r. zajęć w klasach I – VIII,biblioteka szkolna będzie pracować w następujących godzinach:
ŚRODA    7:45 – 10:45   i  12:30 – 15:00
PIĄTEK  8:45 – 10:45  i  11:30 – 15:00
Pragnę przypomnieć, że na czas trwania pandemii covid-19, należy przestrzegać procedur obowiązujących w bibliotece szkolnej.
Beata Babiarz Regulamin Biblioteki Szkolnej 

Kwiecień 2020 r. 23 kwietnia – Swiatowy Dzień Książki.

pdfARTYKUŁ Newsweek.pdf

5 grudnia 2019 r.Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

więcej zdjęć…

29 października 2019 r. – Czytanie lektury „Calineczka” przez panią bibliotekarkę w klasie II w ramach projektu

9 września 2019 r.”Narodowe Czytanie” w naszej szkolewięcej zdjęć …Rok szkolny 2018/19

26 marca 2019 r.  Trzecia edycja cichego czytania w szkole. więcej zdjęć …

12 marca 2019 r.  Rozpoczęcie akcji cichego czytania w szkole 

więcej zdjęć …    Konkurs plastyczny „Moja ulubiona legenda” ( zrobię zdjęcia rysunków)   

14 listopada 2018 r.Pasowanie na czytelnika uczniów kl.INa to pasowanie składały się:- wizyta pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej   – pasowanie na czytelnika  – lekcja biblioteczna „Podróż Lokomotywą Juliana Tuwima” (zdjęcia nr 23,24,25,27). więcej zdjęć …

23 października 2018 r.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych na korytarzu szkolnym zorganizowane zostało spotkanie poświęcone głośnemu czytaniu przez uczniów i nauczycieli fragmentów wybranych książek.

Klasy V – VIII w godz. 1045 – 1130 przeczytały fragmenty „Życia w słoiku” Ocalenie Ireny Sendler.

Klasy II-IV w godz. 1145 – 1230 czytali legendy.

więcej zdjęć …Rok szkolny 2016/17

2 grudnia 2016 r.Maraton Czytelniczy  W ramach działań promujących czytelnictwo wśród uczniów podczas przerwy  odbył się „Maraton czytelniczy” pod hasłem „Czytam Ja, czytasz Ty, czyta On”.

więcej zdjęć …

16 listopada 2016 r.Warsztaty grafiki artystycznejZajęcia prowadził p. Natalia Talarek-Oswald z firmy „Tęczówka Studio” z Częstochowy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonali matryce na tworzywie, następnie nałożyli farbę drukarską, a na końcu odbili grafikę w prasie.Warsztaty zorganizowała bibliotekarka p. mgr Maria Kus.

więcej zdjęć …

2 listopada 2016 r.Konkurs „Literacki Detektyw”Wybrani uczniowie w klasach (2-3 osób) zabawili się w detektywów, wyszukując ukryte na korytarzach fragmenty książek, głównie lektur szkolnych. Następnie po odczytaniu fragmentu tekstu określali autora i tytuł książki.więcej zdjęć …

26 października 2016 r.Dzień z Książką.

Październik jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z tym w dniu dzisiejszym odbyło się się najpierw ciche czytanie wypożyczonych książek w klasach, a następnie wszyscy zaprezentowali  „Bajkowy Pokaz Mody”. Uczniowie naszej szkoły prezentowali modę, czyli ubrania, jakie nosili bohaterowie bajek, lektur czy książek przygodowych. Przygotowanie i prowadzenie – mgr Maria Kus.

więcej zdjęć …

3 lutego 2016 r.Wycieczka kl. V i VI do Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.Celem wyjazdu było pokazanie uczniom nowoczesnej biblioteki cyfrowej, na miarę XXI wieku. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką biblioteki, zasadami wypożyczania w bibliotece znacznie różniącej się od naszej szkolnej. Zobaczyli nowoczesne wyposażenie, stanowiska komputerowe, czytniki kart, czytelnię oraz bankomat do oddawania książek. Na koniec w sali audiowizualnej obejrzeli film „Minionki” w technologii 3D. Wcieczkę zorganizowała Pani mgr Maria Kus.

więcej zdjęć .

Rządowy program „Książki naszych marzeń”

        Szkoła realizuje rządowy program w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży „Książki naszych marzeń”. Program umożliwił  zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

         Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało, muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

Uczniowie mają możliwość wypożyczania książek na okres ferii zimowych (wszyscy uczniowie) i ferii letnich (z wyjątkiem VI klasy).

powrót do strony głównej Darmowy hosting CBA.PL | Crowdfunding MINTME.COM