9.10.2023 – Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego Pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych Uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Po krótkiej rozmowie na temat biblioteki szkolnej Uczniowie klasy pierwszej w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli: „Będę książki kochać i szanować oraz pilnować, aby inni je szanowali”.

Następnie zapoznali się z wierszem Jana Brzechwy pt „ZOO” i pomalowali przygotowane wcześniej kontury zwierząt – bohaterów utworu, Z radością przykleili je do planszy przedstawiającej ogród zoologiczny. Potem każdy nowo przyjęty Czytelnik pożyczył swoją pierwszą książkę pt. „Brzechwa dzieciom”. Na zakończenie spotkania Uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książek, drobne upominki oraz książki, ufundowane przez Radę Rodziców książki .

Beata Babiarz

WIĘCEJ ZDJĘĆ ….