16.12.2021 – Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

16 grudnia 2021r. grono czytelników biblioteki szkolnej powiększyło się o uczniów klasy I, którzy od dziś będą mogli samodzielnie wypożyczać książki.

Dotychczas robili to za nich rodzice lub starsze rodzeństwo, a pierwszoklasiści, patrząc z wielkim zainteresowaniem, decydowali o tym jaka bajka będzie im towarzyszyć w drodze powrotnej do domu.

Uczniowie aktywnie brali udział w lekcji, w skupieniu wysłuchali recytacji wierszy Juliana Tuwima i z ogromnym zaangażowaniem kolorowali rysunki do uwielbianej przez nich „Lokomotywy”.

W czasie spotkania dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Obiecali, że będą je kochać i szanować, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Świeżo  pasowani  czytelnicy otrzymali pamiątkowe  dyplomy, drobne upominki i książki ufundowane przez Radę Rodziców.

mgr Beata Babiarz