Szkolny Konkurs Recytatorski ”Poeci dla dzieci”

Dnia  28 listopada 2023 roku odbył się, zorganizowany  dla uczniów klas I-IV,  Szkolny Konkurs Recytatorski ”Poeci dla dzieci”. Celem konkursu był rozwój umiejętności recytatorskich oraz popularyzacja utworów poetyckich najpopularniejszych poetów dla dzieci takich jak Danuta Wawiłow, Jan Brzechwa, Julian Tuwim. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników: Jowita Maj, Piotr Wilczek, Kacper Szewczyk (klasa I); Hanna Fergisz, Wiktoria Grządziel, Maja Misztal (klasa II), Wojciech Wilczek (klasa III) oraz Roksana Figiela (klasa IV) i Wiktoria Krzyśko (klasa IV). Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Uczniowie z ogromnym przejęciem recytowali wiersze.

Jury, w składzie pani  Beata Babiarz  i pani  Katarzyna Nazarko, oceniło właściwy dobór treści do uczestnika, interpretację utworu, dykcję oraz opanowanie wiersza po względem pamięciowym. W dniu 5 grudnia 2023 roku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. IV – Wiktoria Krzyśko, która w ciekawy i sugestywny sposób przedstawiła treść utworu „Dakyle” Danuty Wawiłow.

W pięknym stylu, w eleganckim stroju, z wierszem „Żuk” Jana Brzechwy, wystąpiła Wiktoria Grządziel (kl. II). Ładną interpretacją, naturalnymi gestami i oryginalną prezentacją wywalczyła sobie drugie miejsce.

Przyznano też dwa trzecie miejsca, Roksanie Figiela (IV) za prezentację wiersza ”Sójka” Jana Brzechwy i Hannie Fergisz (kl. II) za utwór pt. „Rozmawiała gęś z prosięciem” Jana Brzechwy.

Występujący otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim dzieciom należą się wyrazy uznania piękną prezentację wierszy oraz udział w konkursie.

Beata Babiarz i Katarzyna Nazarko