15.09.2023 – „Dzień Kropki”

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Corocznie uczniowie klas 0-III naszej szkoły przyłączają się do jego obchodów. Dzisiejszego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III świętowali Dzień Kropki.
Jest to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów. Malowały kolorowymi kredami na dziedzińcu szkoły. Były kropkowe przebrania, zadania grafomotoryczne z kropkami oraz takie, które wyzwalały kreatywność. Dzieci poznały również historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości i zaczęła rozwijać talent. Poprzez „kropkowe” zadania, dzieci tworzyły „kropkowe” dzieła sztuki. 😉 Wspólnie wykonywane zadania były okazją do integracji i dobrej zabawy.