7 maja 2024 – Wycieczka do Tarnowa

7 maja uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. Tradycyjnie naszą podróż rozpoczęliśmy na stacji PKP w Łańcucie, skąd wyruszyliśmy do celu naszej wyprawy. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Na początku udaliśmy się pieszo na Górę Świętego Marcina, gdzie znajdują się ruiny zamku Tarnowskich, skąd podziwialiśmy piękne widoki na całe miasto. Następnie odwiedziliśmy Stary Cmentarz, gdzie usytuowana jest Kaplica Książąt Sanguszków, a w niej krypta, w której pochowani są ostatni prywatni właściciele Tarnowa. Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Muzeum Etnograficznym. Tam mieliśmy przyjemność zobaczyć wystawę o tematyce romskiej. Na naszej wycieczkowej trasie znalazło się również zwiedzanie Rynku, Bazyliki Katedralnej Narodzenia NMP oraz przepiękny kościół Świętej Rodziny. Udaliśmy się również pod słynną Bramę Seklerską symbolizującą wspólną historię Polski i Węgier. Na pewno z sentymentem będziemy powracać do tych miłych chwil spędzonych w Tarnowie.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas – Joanna Szela