Akcje

ROK SZKOLNY 2021/22

MGR DOROTA HALKO

Akcja #CodeWeek2021

Akcja – „Sprzątanie Świata”

MGR LUCYNA KURGAN

MGR BEATA WOLANIK

Akcja – „Bohater ON”

Nasza Szkoła przystąpiła do Programu „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Już po raz drugi w naszej szkole każdy, kto zechce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę, może to zrobić, wykonując ,,kartkę dla powstańca’’. Jak pokazała zeszłoroczna akcja, ten prosty gest łączy pokolenia i sprawia, że bohaterowie tamtych dni są silni siłą pamięci Polaków. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek udało się w zeszłym roku sprawić nieoczekiwaną radość adresatom korespondencji. W tej edycji organizatorzy i partnerzy kampanii również liczą na szeroki społeczny odzew.

Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele projektu BohaterON – włącz historię! Akcja powstała, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat. W ten sposób ponownie są oni włączani do społecznej świadomości Polaków. Stąd też nazwa projektu: połączenie słów „bohater” i „ON”.

WAŻNE! Kartki – laurki nie mogą być większe niż A4.

Kartki dla Powstańca zbiera Pani Beata Wolanik do 15 listopada 2021r.

Koordynatorzy akcji:

Lucyna Kurgan i Beata Wolanik

MGR JOANNA SZELA

Kiermasz charytatywny zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.

W ostatnim czasie, w naszej szkole można było już poczuć, zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą wypiekanych i pięknie ozdabianych przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas pierniczków. Na ich wykonanie członkowie koła poświęcili bezinteresownie swój wolny czas, ale przede wszystkim włożyli w to dzieło całe serce. Było sporo pracy, ale również wiele radości i dobrej zabawy. Udekorowane i zapakowane wypieki, zostały sprzedane podczas kiermaszu charytatywnego, który odbył się w niedzielę 12 grudnia przy naszym parafialnym kościele. Pieniądze zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących, w tym chorych na raka dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i wsparli naszą inicjatywę. Szczególne podziękowania dla klasy II i ich wychowawczyni Pani Ewy za włączenie się w akcję pieczenia pierniczków.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: Joanna Szela, kleryk Marcin Piotrowski