18.03.2022r.- PODSUMOWANIE TYGODNIA DOBRYCH MANIER

Jan Paweł II powiedział „Człowiek nie może być tylko wychowywany. Musi wychowywać samego siebie, być dla siebie wychowawcą.”

W dniach 14.03 – 18.03.2021 w naszej szkole odbywał się „Tydzień Dobrych Manier” – akcja szkolna promująca kulturę osobistą.

Każdego dnia poznawaliśmy zasady savoir vivre poprzez następujące działania:

– W poniedziałek tworzyliśmy w klasach plakaty o Dobrych Manierach. Ponadto, mieliśmy przyjemność gościć panią hrabinę i pana hrabiego. Uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawych zajęciach, za co ponownie dziękujemy !

– We wtorek staraliśmy jak najczęściej używać magicznych słów: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”.

– W środę klasa II i III uczestniczyła w Konkursie Recytatorskim w obrębie swoich klas. Dodatkowo, był to Dzień Dobrego Uczynku. W tym dniu staraliśmy się zrobić jak najwięcej dobrych uczynków.

– W czwartek uczniowie klasy I w obrębie swojej klasy, pięknie recytowali wybrane wiersze z poezji J. Tuwima i J. Brzechwy. W tym dniu utrwalaliśmy zasady zachowania się przy stole.

– W piątek odbyły się zadania podsumowujące. Uczestniczyliśmy w konkursie recytatorskim na etapie szkolnym. Ponadto, dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III zaśpiewały poznaną ze swoimi wychowawcami piosenkę.

Klasa druga wierszami przedstawiła najważniejsze zasady. Oczywiście była to forma na wesoło!

Podsumowaniem niniejszego tygodnia było wybranie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas I-III, którzy zasłużyli sobie na zaszczytny tytuł Króla i Królowej Dobrych Manier. Głosowali wszyscy uczniowie szkoły z klas I-III. Zaś w oddziale przedszkolnym panie zdecydowały kto z dzieci zasługuje na niniejsze tytuły.

Królową i Królem Dobrych Manier zostali:

W oddziale przedszkolnym:

– Król Dobrych Manier –  Oskar Woś

– Królowa Dobrych ManierKlara Kuca

Królowe Dobrych Manier w klasach I-III:

– Alicja Falandysz (kl. I),

– Roksana Figiela (klasa II)

– Michalina Buszta (klasa III)

Królowie Dobrych Manier w klasach I-III:

– Szczepan Bełz (klasa I),

– Mateusz Konieczny (klasa II),

– Ksawery Grządziel (klasa III).

Wymienione dzieci otrzymały królewskie korony i piękne dyplomy.

Wszystkim zwycięzcom oczywiście serdecznie GRATULUJEMY !!!

Bardzo dziękujemy za aktywny udział w Tygodniu Dobrych Manier! Mamy nadzieję, że na co dzień nikt o nich nie zapomni! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików J

Nauczycielki koordynujące Tydzień Dobrych Manier:

– mgr Dorota Halko

– mgr Joanna Szela