I Powiatowy Konkurs ,,Drużynowe Mistrzostwa Matematyczne”

W dniu 25 kwietnia troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w I Konkursie Powiatowym ,,Drużynowe Mistrzostwa Matematyczne” organizowanym przez SP nr 2 w Rakszawie. Rywalizowało ze sobą sześć drużyn, naszym reprezentantom udało się zdobyć IV miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta, do zdobycia podium zabrakło nam tylko jednego punktu. Każda drużyna miała do rozwiązania pięć zadań, m. in. krzyżówka matematyczna, czy magiczny kwadrat. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek oraz dyplom. Udział w tego typu wydarzeniach jest cennym doświadczeniem. Niezależnie od wyniku konkursu. Dla wszystkich uczestników składamy ogromne gratulacje za zaangażowanie i chęć udziału. Do organizatorów kierujemy serdeczne podziękowanie.

Wiktoria Mach