12.02 – 19.02.2024r. – Tydzień Zdrowia w klasie pierwszej

W dniach od 12.02. do 19.02.2024r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w Tygodniu Zdrowia. W każdym dniu w ciekawy sposób dzieci poznawały zasady zdrowego trybu życia. Wychowawca zapoznał uczniów z piramidą zdrowia. Zrealizowano wiele zabaw edukacyjnych związanych z tematyką zdrowia. Odbyła się też  pogadanka z panią pielęgniarką szkolną – Janiną Mach, która omówiła uczniom zasady zdrowego trybu życia. Wychowawca ponownie wskazał uczniom sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego. Utrwalono, jak ważna jest rola śniadania w życiu człowieka. Każde dziecko  już wie, co powinno się znaleźć w jego śniadaniówce. Dlatego też, dzieci samodzielnie wykonały pracę pt. „Moja śniadaniówka”.  Wychowawca zrealizował także elementy programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”. Dzięki rejestracji szkoły w programie sieci sklepów „Biedronka” dzieci otrzymały książkę do czytania, ulotki, naklejki i maskotki.

Czy w zdrowym trybie życia jest miejsce na fast- fooda? Oczywiście, jeśli można je wykonać samodzielnie, z właściwie dobranych składników to raz na jakiś czas można je zjeść. W związku z tym, wychowawca z pierwszoklasistami w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej podjęli się upieczenia domowej pizzy. W ten sposób klasa pierwsza miała okazję świętować Obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy, które wypadały w dniu 9 lutego. Pizza była tylko przekąską, a nie głównym posiłkiem w ciągu dnia.

Cały tydzień był obfitą dawką wiedzy i zarazem realizacją ciekawych pomysłów wynikających z realizacji podstawy programowej.

Wychowawca klasy- Ewa Mierzwa