27-28.11.2023r. Zajęcia -„Historia i funkcje pieniądza” w ramach programu „Lekcje o finansach”.

Uczniowie klasy 4,5 i 8 zostali zapoznani z historią pieniądza i jego znaczeniem w rozwoju cywilizacyjnym. Wymieniono funkcje pieniądza: środek wymiany, miernik wartości, środek przechowywania wartości, międzynarodowy środek płatniczy. Przedstawiono rodzaje pieniądza współcześnie: pieniądz pełnowartościowy (kruszcowy), pieniądz papierowy (banknoty) i metalowy (monety), pieniądz bezgotówkowy (czeki), pieniądz plastikowy (karty płatnicze, karty kredytowe), pieniądz elektroniczny. Omówiono cechy, które powinien mieć pieniądz. Na koniec uczniowie zapoznali się ze zbiorami numizmatycznymi polskich monet od czasów I wojny światowej do chwili obecnej.

Dofinansowano ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów.