27.11.2023r. – zajęcia w klasie pierwszej w ramach programu „Lekcje o finansach”

Uczniowie klasy pierwszej zrealizowali dwa zajęcia w ramach programu „Lekcje o finansach”. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali historię pieniądza. W sposób dziecięcy wyjaśnili definicję pieniądza. Wspólnie obejrzano film edukacyjny w którym w atrakcyjny sposób pokazano jakie banknoty i monety są w polskim obiegu, a także jakie są źródła dochodów i sposoby wydatkowania pieniędzy. Uczniowie wspólnie próbowali też wysnuć wniosek : co można kupić za pieniądze, a czego niestety nigdy nie kupimy. Drugie zajęcia poświęcone były cenom towarów. Przeprowadzono rozmowy na temat działania sklepów. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami: cena, koszt, reszta. Następnie, utrwalili niniejszą wiedzę w sposób praktyczny poprzez zabawę w sklep. Podsumowując zajęcia, dzieci wnioskowały, czy warto oszczędzać.

Dofinansowano ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów.

Wychowawca- Ewa Mierzwa