Lekcje o finansach w klasie III

W ramach programu „Lekcje o finansach” uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach dotyczących historii pieniądza oraz budżetu domowego. Podczas pierwszej z lekcji dzieci dowiedziały się, co to jest wymiana barterowa, jak powstały pieniądze i jaką mają wartość. Kolejne spotkanie dotyczyło budżetu domowego. W trakcie zajęć uczniowie analizowali hierarchię wydatków domowych, tworzyli swoją definicję budżetu domowego, poznali pojęcia: planowanie, dochód, wydatki. Głównym celem lekcji było uświadomienie dzieciom, że dzięki edukacji finansowej mają szansę lepiej radzić sobie w dorosłym życiu i planować swoje wydatki, a przez to właściwie zarządzać budżetem.

Dofinansowano ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów.