30.10.2023r. Innowacja w klasie I

Uczniowie klasy pierwszej wciąż realizują zadania w ramach innowacji pedagogicznej „Klub Młodego Przyrodnika”. Od dłuższego czasu dzieci gromadzą dary jesienne w sali lekcyjnej. Tym razem wykorzystaliśmy je w sposób praktyczny i stworzyliśmy „jesienną ścieżkę sensoryczną”. Wykorzystaliśmy do niej kasztany, liście, żołędzie, szyszki i mech. Ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju każdego dziecka – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory. Ścieżka sensoryczna pozwala też rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom mnóstwo radości.

Ewa Mierzwa