27.10.2023r.- projekt w klasie I

W piątek klasa pierwsza zakończyła realizację I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Niniejszy moduł nosił hasło „Bądź dobry dla ludzi”. Nauczyciel w trakcie zajęć przeczytał dzieciom książkę Doroty Gellner „Wścibscy”. Na podstawie wysłuchanej treści, uczniowie rozpoczęli pracę w lekturnikach uzupełniając strony związane z ich pierwszą lekturą. Ponadto, stworzono „Lekturę na lince”. Uczniowie na kartkach wykonali rysunki poszczególnych wydarzeń, a następnie nauczyciel za pomocą spinaczy zawiesił je na lince. Wykonano też zadanie własne, którym było odgrywanie scenek, a tym samym naśladowanie zachowania bohaterów występujących w książce. Zrealizowano też zadanie w ramach dobroczynności, czyli zabawę w aniołów. Każde dziecko „było dobre dla innych ludzi”, a szczególnie dla osoby, którą wylosowało. Swoją dobroć okazać można było dobrym uczynkiem, miłym słowem, laurką bądź inną formą wybraną przez dziecko.

Ewa Mierzwa