16.06.2023 – „Mistrz Ortografii”

Dnia 16 czerwca odbył się  w naszej szkole coroczny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Mistrz Ortografii”. Jego  celem było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii. Przedstawiciele klas IV – VIII mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne mierząc się z testem ortograficznym najeżonym trudnościami.

Oto uczestnicy konkursu:

KLASA IV

Rozalia Bełz, Enzo Jagusztyn

KLASA V

Milena Sroczyk, Antoni Fergisz

KLASA VI

Julian Bełz, Krystian Szewczyk

KLASA VII

Kacper Fus, Magdalena Tryniecka

KLASA VII

Oskar Biezkłubyj, Marcel Kiełbasa

Potyczki z ortografią wygrał uczeń kl. VII Kacper Fus i tym sposobem uzyskał tytuł „Mistrza ortografii”. W ramach nagrody otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę oraz atrakcyjną grę „Kalambury”. Nagrody te ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i zachęcamy do udziału w zmaganiach ortograficznych  w przyszłym roku!

Konkurs przeprowadziły nauczycielki języka polskiego: pani Beata Babiarz i pani Agnieszka Wrzos.