Zakończenie przygody w klasie III z realizacją Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”

Uczniowie klasy III od października do maja realizowali zadania tematyczne związane z poszerzaniem wiedzy o świecie. Udało się nawet wykonać więcej zadań niż proponował organizator. Podejmowane działania pozwoliły na stworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwości dzieci, prowadzących do poznania wartości i norm społecznych. Przyczyniły się też do kształtowania empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Projekt rozwijał poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką, wpłynął pozytywnie na kształtowanie poczucia przynależności do kraju oraz naszej „małej ojczyzny”, a także wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno i patriotyzm.
Uczestnictwo w niniejszym projekcie łączyło zabawę i naukę. Każdy mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje.
Udział w projekcie „Z kulturą mi do twarzy” był wspaniałą przygodą, która dostarczyła nie tylko uczniom, ale i nauczycielowi- wiele radości i satysfakcji!

Wychowawca klasy III- Ewa Mierzwa