Realizacja projektu „Ekologia. Jak chronić środowisko?” w klasie 2

W tym roku szkolnym klasa 2 realizowała projekt przyrodniczy „Ekologia. Jak chronić środowisko?” Celem projektu było przybliżenie uczniom świata przyrody oraz kształtowanie właściwych postaw proekologicznych u dzieci. W ramach dwóch pierwszych lekcji „na rozgrzewkę” wybraliśmy tematy: „Co mogę zrobić, gdy wszystko idzie źle?” oraz „Jak mówić o tym, co czuję?”. Kolejne zajęcia dotyczyły zagadnień związanych z ochroną środowiska. Dzieci szukały odpowiedzi na trudne pytania: Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej? Jaką rolę odgrywają drzewa? Jak z butelek powstają bluzy polarowe? Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce? Rozmawialiśmy również o tym, na czym polega efekt cieplarniany oraz jaki wpływ na zmiany klimatyczne ma każdy z nas i co powinniśmy zrobić, aby pomóc naszej Planecie. Dzieci poznały pojęcie recyklingu i utrwaliły zasady segregacji śmieci. W ramach zajęć przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia. Zajęcia odbywały się również w terenie.

Koordynator projektu – Joanna Szela