30.05.2023 – II Gminny Konkurs Chemiczny „Tajemnice tablicy Mendelejewa”

W naszej szkole w dniu 30 maja 2023 r. odbył się II Gminny Konkurs Chemiczny „Tajemnice tablicy Mendelejewa”, który został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rakszawa. Celem konkursu było umożliwienie uczniom zaprezentowanie uzdolnień chemicznych, rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi a także osiągania osobistych sukcesów i wzmacniania poczucia własnej wartości. W konkursie udział wzięło siedmioro uczniów klas VII – VIII ze szkół z terenu Gminy Rakszawa: Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z pytań zamkniętych i otwartych a dotyczył one wiadomości związanych z budową układu okresowego pierwiastków chemicznych, budową atomu oraz rodzajami wiązań chemicznych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Karolina RUPAR – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1 w Rakszawie

II miejsce – Kacper FUS – Szkoła Podstawowa nr 3 w Rakszawie

III miejsce – Bartosz GIŻA – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1 w Rakszawie

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!

Katarzyna Kozyra