Razem w Klasie

Nasza szkoła bierze udział w programie ,,Razem w klasie’’ . Wiemy, jak ważna jest integracja i poczucie bezpieczeństwa wszystkich uczniów i uczennic w naszej szkole, jak istotne jest wsparcie nauczycieli i nauczycielek w tym procesie. Dlatego program Razem w Klasie skupia się na kompleksowym wsparciu szkół w pracy z klasami, do których dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Dzięki uczestnictwie w programie, szkoła otrzymała wsparcie, które obejmuje:

• Dwa pakiety bezpłatnych, drukowanych materiałów edukacyjnych. Pierwszy pakiet dotyczyć będzie integracji.
  • Szkolenie online dla nauczycieli.
  • Możliwość uczestnictwa w szkoleniach dotyczących pracy z uczniami i uczennicami z doświadczeniem uchodźczym, integracji klasy, kompetencji międzykulturowych oraz możliwość udziału w indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami wielokulturowymi, którzy wesprą Was w Waszej pracy.

Beata Wolanik