3 stycznia 2023 – tradycje adwentowe i Bożego Narodzenia – WARSZTATY W MUZEUM ZAMKU W ŁAŃCUCIE

We wtorek  3 stycznia 2023 r. klasy 1-3 wyruszyły do Muzeum Zamku w Łańcucie na lekcję muzealną i warsztaty bożonarodzeniowe.

Na samym początku zajęcia odbyły  się w budynku dawnej Oranżerii Łańcuckiego Zamku. Tam dowiedzieliśmy się, że niegdyś w łańcuckich ogrodach uprawiano pomarańcze. Uczniowie wzięli udział zajęciach muzealnych dotyczących historii Oranżerii, poznali ciekawostki dotyczące życia dawnych właścicieli zamku. W podziemiach dawnej Oranżerii był niegdyś niezwykły piec – my go dzisiaj zobaczyliśmy.

Następnie przeszliśmy do Zamku, gdzie uczniowie zostali zapoznani ze zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Pani przewodnik w bardzo ciekawy i interesujący sposób przeniosła dzieci w magię świąt. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali tych opowieści. Po zwiedzaniu udaliśmy się do sali na 2 piętrze zamku , gdzie wzięliśmy udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Zrobiliśmy piękne gwiazdy na choinkę.

Wszyscy pełni wrażeń wrócili w szkolne mury.

Relacjonowała: Beata Wolanik