Podsumowanie projektu „W świecie brył matematycznych”

21 grudnia w naszej szkole nastąpiło podsumowanie projektu „W świecie brył matematycznych”. Podczas spotkania uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy a także przypomniano i omówiono działania jakie zostały zrealizowane w jego ramach.

Projekt „W świecie brył matematycznych” sfinansowany został z Fundacji mBanku w ramach Programu grantowego mPotęga – IX edycja. Realizowany był w szkole od września do grudnia bieżącego roku a brali w nim udział wszyscy uczniowie klas IV-VI. Działania realizowane w ramach projektu miały na celu rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką, rozwinięcie wyobraźni przestrzennej, umiejętności konstruowania i projektowania przestrzennego
a także zachęcenie uczniów do podejmowania wspólnych działań promujących matematykę.

W ramach projektu zrealizowano następujące działania: Szkolny Konkurs Fotograficzny „Bryły w moim otoczeniu”, warsztaty z robotyki, Gminny Konkurs Logicznego Myślenia, cykl zajęć rozwijających wyobraźnię przestrzenną oraz opracowanie i przygotowanie plansz ze wzorami matematycznymi, które następnie ozdobiły schody na korytarzu szkolnym.

Podczas przeprowadzonych w szkole działań projektowych uczniowie
w praktyczny i atrakcyjny sposób rozwinęli umiejętności związane z geometrią przestrzenną, poznali bryły oraz sposoby ich budowania różnymi metodami
(z papieru, słomek konstrukcyjnych, za pomocą długopisu 3D). Połącznie zabawy i nauki sprawiło, że wiedza wyniesiona z zajęć i warsztatów pozostanie z naszymi uczniami na dłużej.

Koordynator: Katarzyna Kozyra