20.10.2022 – „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie” – VII Zjazd Rodziny Szkół imienia św. Jana Pawła II z Archidiecezji Przemyskiej

20 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Warze miała miejsce uroczystość, w której przedstawiciele naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć. W tym dniu odbył się VII Zjazd Rodziny Szkół noszących imię św. Jana Pawła II z Archidiecezji Przemyskiej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warze, której przewodniczył Arcybiskup Adam Szal.

Po modlitwie i odśpiewaniu ,,Barki” – ukochanej pieśni oazowej Ojca Świętego uczestnicy spotkania przeszli na dziedziniec szkoły,  pod pomnik  Patrona Szkoły, gdzie zostały złożone kwiaty.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie gospodarz spotkania – Pan Aleksander Fil powitał zaproszonych gości i przedstawicieli szkół oraz przybliżył historię naszej szkoły. Następnie na scenie pojawiły się najmłodsze latorośle szkoły, przedszkolaki z uczennicami klas 1.    Później szkolna młodzież zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w wymownym spektaklu pt.: „Róża”.

Ten październikowy dzień na długo zapisze się w naszej pamięci. Nawiązane kontakty z przedstawicielami innych szkół, życzliwe rozmowy, poczucie wspólnoty oraz przywołanie spuścizny Wielkiego Polaka na pewno przysłużą się budowaniu trwałego pomnika św. Jana Pawła II. Dziękujemy Dyrekcji SP im. św. Jana Pawła II w Warze za zaproszenie na tak podniosłą uroczystość, w której mogliśmy uczestniczyć.