20.10.2022 – warsztaty kulinarne „Smakowite przedpołudnie”

W czwartek, 20 października 2022r. klasa VI wzięła udział w inauguracji otwarcia świetlicy środowiskowej w remizie OSP Rakszawa. W ramach tej uroczystości Gmina Rakszawa we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Rakszawa Środkowa i Zespołem Szkół Tekstylno-Gospodarczych  zorganizowała bezpłatne warsztaty kulinarne dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu gminy Rakszawa. Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Rakszawa Pan Jacek Szubart, który serdecznie przywitał  wszystkich przybyłych, a szczególnie „Małych koneserów gastronomii”.

Uczniowie pracowali na wyznaczonych stanowiskach gastronomicznych. Każda ze szkół miała za zadanie samodzielnie przygotować  przydzielony im posiłek. Szóstoklasiści z naszej szkoły ochoczo i z wielkim zapałem stanęli do pracy. Należy nadmienić, że musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim było przygotowanie zupy z dyni podawanej z grzankami. Po degustacji wszystkich potraw, które pojawiły się na stole, nasi uczniowie stwierdzili, że każda była smaczna, ale nie dorównała zupie. Przede wszystkim cieszyły ich słowa uznania płynące ze strony organizatorów.

Dzisiejsze warsztaty  pozwoliły na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu przygotowania dań i posiłków.

Na zakończenie Pan Wójt serdecznie podziękował organizatorom, wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy i zestaw pocztówek. Nie zapomniał też o pozostałych  uczestnikach spotkania. Każda ze szkół otrzymała dla swojego dyrektora słoik zupy dyniowej, co było dla nas szczególnym wyróżnieniem.

Beata Babiarz