28.09.2022 – Kolbuszowa – Wojewódzki Finał w Lekkiej Atletyce

Na stadionie sportowym w Kolbuszowej odbyła się inauguracja szkolnej rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/23. Na otwarcie rywalizacji przybyli goście z województwa i Warszawy, a wśród nich Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, przedstawiciel Marszałka województwa podkarpackiego, kadra Szkolnego Związku Sportowego, działacze i sportowcy. Kurator Oświaty dokonała otwarcia zawodów.

W rywalizacji uczestniczyło około 500 uczniów klas IV-VI z całego województwa, a wśród nich 4 reprezentantów gminy Rakszawa: po 1 uczniu z SP Wydrze i SP 3 Rakszawa i 2 uczniów SP 1 Rakszawa.

Nasz uczeń Julian Bełz w biegu na 60 m w swojej serii startowej zajął II miejsce, ale uzyskany czas nie dal mu kwalifikacji do biegu finałowego – zdecydowało 0,5 sekundy. Przy tak wyrównanej czasach należy podziękować za zaangażowanie i wysiłek włożony w sportową rywalizację.

Wiesław Wawrzaszek