,,Zakodowani na naukę i dobrą zabawę’’

W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Zakodowani na naukę i dobrą zabawę’’ uczniowie z klasy II i III  wykonali kolejne zadanie pt. „Dbamy o bezpieczeństwo w szkole i poza nią”.

Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim zwiększony ruch na drogach. Bezpieczeństwo, to temat, który warto zawsze poruszać, a początek roku to idealny moment na przypomnienie zasad obowiązujących w drodze do i ze szkoły.

Na zajęciach uczniowie wykonali kilka aktywności, które rozwijały logiczne myślenie i zwracały uwagę dzieci na konieczność zachowania bezpieczeństwa na drogach.

Uczniowie układali m.in. puzzle, związane z bezpieczeństwem na drodze, i świetnie sobie z tym zadaniem poradzili. Następnie ćwicząc orientację w przestrzeni, programowali za pomocą kodów przejście ludzika do celu. Stworzyli także na bazie instrukcji, na wirtualnej macie do kodowania, kolorową ilustrację. Ostatnim zadaniem było zbudowanie wieży  z kubków bazując na wskazanych warunkach.

Uczniowie poradzili sobie z zadaniami znakomicie. Brawo !!!
Beata Wolanik