27 maja 2022 – ,, Okiem nastolatka”

,, Okiem nastolatka” na sprawy samorządności – lekcja uczniów naszej szkoły w Urzędzie Gminy w Rakszawie.

27 maja br. uczniowie klas starszych naszej szkoły złożyli wizytę w Urzędzie Gminy w Rakszawie. Pan Wójt Jacek Szubart bardzo serdecznie nas przyjął i osobiście oprowadził  po urzędzie. Opowiedział naszym wychowankom o historii samorządu gminnego. W ciekawy sposób przekazał wiele informacji na temat jego  funkcjonowania oraz pracy urzędników gminnych. Uczniowie dowiedzieli się o realizowanych inwestycjach a także o wsparciu udzielanym przez gminę różnym organizacjom społecznym. Wychowankowie poznali , jak obywatele mogą wpływać na życie swojej miejscowości.

Pan Wójt przedstawił uczniom, jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Gminy. W czasie naszego pobytu siódmoklasiści i ósmoklasiści bardzo otwarcie i śmiało rozmawiali z Panem Wójtem na tematy, które ich zainteresowały. Wszyscy wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Jackowi Szubartowi za poświęcony czas, miłe, ciepłe spotkanie.

Lucyna Kurgan