Relacja ze styczniowych zajęć Koła Naukowego „Być jak Ignacy”

W styczniu klasa druga realizowała kolejną tematykę z programu „Być jak Ignacy”. Tym razem moduł dotyczył „Nieodkrytej przyrody”. Uczniowie poznali wybrane gatunki zwierząt, ich cechy i środowisko, dowiedzieli się czym jest gniazdo dla ptaków. W ramach poznania tych wiadomości nauczyciel zapoznał dzieci z ciekawostkami dotyczącymi przystosowania się zwierząt w różnych warunkach. Dzięki temu, dzieci poznały ptaka, który jest głośniejszy niż piła łańcuchowa! Jest nim dzwonnik biały. Ponadto, uczniowie poznali zwierzę, które jest najsilniejsze na świecie. Jest to żuk gnojarz! A najszybsze lądowe zwierzę na świecie? To gepard! Dowiedzieliśmy się czym są fotopułapki. Poznaliśmy zwierzęta jeleniowate, które występują w Polsce. Porównywaliśmy ich poroża. 
Moduł ten dotyczył też przedstawienia parków narodowych. Poznaliśmy zasady zachowania się w tych miejscach.
Wysłuchaliśmy ciekawego wywiadu z p. dr Łukaszem Bożyckim, który objaśnił nam w jaki sposób należy fotografować przyrodę, aby pokazać całe jej piękno. 
Chętni uczniowie wykonali zadanie dodatkowe- zdjęcia przyrody z niedalekiej okolicy 
Jak w każdym module, tak i teraz trzeba było wykonać zadanie projektowe. Tym razem stworzyliśmy album bioróżnorodności. Wykonaliśmy zdjęcia tropów zwierząt leśnych. To także jest nieodkryta przyroda!!! 
Cieszymy się, że jesteśmy w tym programie. Dzieci uczą się poprzez zabawę, eksperymenty, doświadczenia itp. 

Wychowawca- mgr Ewa Mierzwa

WIĘCEJ ZDJĘĆ …