ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA „KUNDELEK”

“ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica,
ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym,
przez wszystkich opuszczonym. ”

Matka Teresa z Kalkuty

Karma dla zwierząt, miski i inne przedmioty mogące pomóc zwierzętom przetrwać zimę – to produkty, które podczas zimy najbardziej przydadzą się zwierzętom przebywającym w Rzeszowskim schronisku „Kundelek”. Dlatego nasza szkoła już po raz kolejny organizuje zbiórkę darów, które wspomogą tę placówkę. Akcja potrwa do 11 lutego 2022r.

Do udziału w zbiórce zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców Rakszawy, którym los porzuconych zwierząt nie jest obojętny.

Chcesz pomóc? To bardzo proste!

Aby przyłączyć się do „Zimowej zbiórki dla schroniska”, wystarczy przynieść wybrany
z poniższej listy produkt:

• Karma dla kociąt, kotów (mokra/sucha),
  • Karma dla psów (mokra/sucha),
  • zabawki,
  • środki czystości, np. proszki lub płyny do prania, płyny do mycia naczyń, domestos,
    płyny do mycia okien,
  • legowiska dla psów /kotów,
  • witaminy z atestem weterynaryjnym,
  • odżywki z atestem weterynaryjnym,
  • wiaderka plastikowe 10-12 litrowe np. po spożywce,
  • jednorazowe rękawiczki lateksowe

W TYM ROKU Nie przyjmiemy:
– koce, pościele
– materace,
– poduszki, kołdry
– dywany

Wybrane produkty można przynosić do Sali nr 17 naszej Szkoły (parter). Zebrane przedmioty zostaną dostarczone do schroniska dla zwierząt „Kundelek” w lutym 2022r.

„Kundelek”

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie powstało w 2005 r. Schronisko jest własnością Gminy Miejskiej Miasta Rzeszowa, a prowadzi je Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt. Schronisko zajmuje obszar 1,23ha. Zatrudnia 13  pracowników. Na terenie schroniska znajduje się 37 kojców ogrzewanych, 60 kojców zewnętrznych, zadaszonych, w których przebywają psy duże, siedem wybiegów integracyjnych oraz tzw. „Dom Kota” z dużym wybiegiem.

Informacje na temat schroniska można znaleźć na stronie http://kundelek.rsoz.org/.

Organizatorzy:

Uczniowie klasy III z wychowawcą p. Beatą Wolanik