PODSUMOWANIE ZADAŃ PROJEKTOWYCH „Czytam z klasą”- klasa II

Klasa II melduje, że jeszcze końcem października zrealizowała w pełni I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.  W ramach tego modułu, została omówiona książka  „O psie, który jeździł koleją” autorstwa Romana Pisarskiego.

Uczniowie zostali zapoznani z pracą kolejarza, sposobem poruszania się po stacji, odczytywali przykładowe rozkłady  odjazdów i przyjazdów pociągu przygotowanych przez nauczyciela.

Kolejnym zadaniem było zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Każdy uczeń zaangażował się w ten dzień dumnie prezentując swój strój bohatera bajkowego.

Uczniowie w ramach modułu zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, które oczywiście nawiązywały  do omawianej lektury.

Zwiedziliśmy też miasto zawodów, tworząc później piękny plakat. Ponadto, każdy z zaangażowaniem wypełniał zadania z lekturnika, które oprócz zdjęć także dokumentują naszą pracę nad realizacją niniejszego modułu.

Cieszymy się, że nasze zadania zostały w pełni zrealizowane. Otrzymaliśmy już potwierdzenie. Tym samym informujemy, że nie zwalniamy tempa- już rozpoczęliśmy już pracę nad II modułem.

mgr Ewa Mierzwa