16.12.2021 – Podsumowanie projektu „Matematyka to nie tylko liczby”

16 grudnia w naszej szkole nastąpiło podsumowanie projektu „Matematyka to nie tylko liczby”.  Przypomniano i omówiono działania jakie zostały zrealizowane w jego ramach, a  uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Projekt „Matematyka to nie tylko liczby” realizowany był w szkole od września do grudnia bieżącego roku. Projekt ten sfinansowany został z Fundacji mBanku w ramach programu grantowego mPotęga. Działania prowadzone w ramach projektu skierowane były do uczniów klas IV-VI i miały na celu rozbudzenie wśród uczniów zainteresowanie matematyką, wskazanie jej zastosowań w różnych dziedzinach życia, zachęcenie do wspólnego podejmowania działań propagujących matematykę a także udoskonalenie umiejętności logicznego myślenia i pracy w grupie.
            Zaplanowano i przeprowadzono następujące działania: Grę Terenową „Tropem Pitagorasa”, warsztaty z robotyki, Gminny Konkurs Logicznego Myślenia „Rusz Głową!” oraz cykl zajęć Koła Logicznego Myślenia.

Podczas przeprowadzonych w szkole działań realizowanych w ramach projektu uczniowie mogli zauważyć, że matematyka to nie tylko liczby, a połączenie zabawy i nauki sprawiło, że wiedza wyniesiona z zajęć i warsztatów pozostanie z nimi na dłużej.

Koordynator projektu: Katarzyna Kozyra