23.11.2021 – Spotkanie z pośrednikami pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie

23 listopada 2021r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z pośrednikami pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z realiami panującymi na lokalnym rynku pracy oraz zdobycie wiedzy na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Młodzież naszej szkoły z uwaga wysłuchała prezentacji dotyczącej systemu edukacji w Polsce, oferty edukacyjnej Powiatu Łańcuckiego oraz zapoznała się z bieżącymi danymi Urzędu na temat zawodów deficytowych w Powiecie Łańcuckim. Pani Dominika Cisek – doradca zawodowy oraz Pan Łukasz Łukarski – pośrednik pracy analizując obecny rynek pracy wskazali uczniom na ciągłe zapotrzebowanie na zawody, których można się nauczyć w szkołach ponadpodstawowych. Młodzież naszej szkoły dowiedziała się także o szerokiej ofercie Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie dla osób poszukujących pracy i innych osób zainteresowanych rynkiem pracy.

Spotkanie zorganizowała mgr Beata Wolanik.