25-29.10.2021 – EuroWeek

W dniach 25-29.10.2021r. dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach językowych EuroWeek-Szkoła Liderów, który jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy z Meksyku, Filipin, Albani i Gruzji. Nasi uczniowie mieli okazję prowadzić konwersacje w języku angielskim oraz poznać zwyczaje, muzykę i tańce krajów, z których pochodzili wolontariusze. Każdy dzień zaczynał się od rozgrzewki ‘Energizer’, a kończył – ‘NightShow’ czyli wieczornym pokazem przygotowanym przez uczniów. Podczas warsztatów EuroWeek byliśmy zakwaterowani w ośrodku wczasowym „Słoneczna” w malowniczej miejscowości Międzygórze. Oprócz intensywnych zajęć zwiedzaliśmy pobliską okolicę i jej piękne zakątki (Wodospad Wilczka, Sanktuarium Marii Śnieżnej, Zaporę). Wyjazd nie obył się bez atrakcji, gdyż w pierwszą stronę podróżowaliśmy pociągiem, natomiast w drogę powrotną korzystaliśmy z autokaru. Wszystko to miało miejsce dzięki dofinansowaniu naszego przejazdu przez Wójta Gminy Rakszawa oraz sponsorów za co serdecznie dziękujemy.

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych, a najlepiej świadczą o tym łzy wzruszenia podczas ostatnich zajęć z nowymi przyjaciółmi z Brzozowa oraz niezapomnianymi wolontariuszami.