29.10.2021 -Koło Naukowe „Być jak Ignacy”

Hura!!! Koło Naukowe działające w drugiej klasie należy do projektu „Być jak Ignacy”  organizowanego przez PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza!!!

Celem niniejszego projektu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

W październiku odbyły się zajęcia z bloku tematycznego  „Polarne odkrycia”.

Ich celem było zapoznanie z historią pierwszych podróżników oraz badaniami i życiem na biegunie polarnym.

Już wiemy:

– kim był i czego dokonał Vasco da Gama, Ferdynand Magellan i Henryk Arctowski,

– co oznacza pojęcie „karawela”,

– z jakimi przeciwnościami losu musieli się zmierzyć podróżnicy na swoich bardzo dalekich podróżach,

– czym jest zorza polarna,

– kto brał udział w badaniach polarnych,

– co charakteryzuje Antarktydę,

– co to jest nawigacja i do czego służy,

– że na świecie występują strefy czasowe,

– wykonaliśmy doświadczenie tworząc tym samym własny kompas.

Październikowe zajęcia sprawiły u dzieci ogromną chęć poznawania świata. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji. Wykonały już kilka kroków w celu rozwiązania zagadki o tajemniczym zaginięciu Ignacego.

Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejne zadania i eksperymenty, a państwa zachęcamy do śledzenia informacji na stronie internetowej naszej szkoły- niebawem ukaże się kolejna relacja z zajęć projektowych.

Koordynator projektu – Ewa Mierzwa