27.10.2021 – Wycieczka klas I-III do Siedliska Janczar w Pstrągowej

27 października 2021r.  klasy I-III wybrały się na wycieczkę integracyjną do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Już na wstępie możemy śmiało przekazać, że był to fantastyczny dzień pełen mocnych, pozytywnych wrażeń, a także zawiązywania się nowych przyjaźni międzyklasowych!

Po dotarciu na miejsce wszyscy szybkim krokiem udaliśmy się na warsztaty pieczenia chleba. Wszyscy uczniowie mogli własnoręcznie, według własnego pomysłu upiec chleb, który po upieczeniu wzięły do domu. Przy przyrządzaniu chleba towarzyszyło wiele emocji i radości, każdy chciał się pochwalić jak najpiękniejszą formą. Uczniowie poznali też różne rodzaje zbóż i dawne sposoby uprawy, zbierania i mielenia ziaren.

Tuż po warsztatach nadeszła pora na przejażdżkę konną! Bez wątpienia dla wielu uczniów była to największa atrakcja tego dnia! Wszyscy byli bardzo dzielni i świetnie poradzili sobie podczas wsiadania i schodzenia z konia. Następnie udaliśmy się na przejażdżkę bryczkami po okolicy. Było pięknie, krajobrazy okolic cudneJ

Wycieczkę uwieńczyliśmy wspólnym zjedzeniem kiełbaski z grilla, ciepłą herbatką,
a także radosnymi zabawami na placu zabaw! Oby więcej takich dni!

Beata Wolanik

WIĘCEJ ZDJĘC …