21-22.10.2021 – zajęcia z robotyki w ramach projektu „Matematyka to nie tylko liczby”

W dniach 21 i 22 października uczniowie klas IV – VI wzięli udział w  warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez Edukido. Warsztaty te są jednym z działań projektu „Matematyka to nie tylko liczby” dofinansowanego z Fundacji mBanku w ramach programu grantowego mPotęga. Podczas pierwszej części zajęć uczniowie samodzielnie budowli roboty z klocków poprzez dołączanie silników, czujników i innych klocków funkcyjnych. Kształcili przy tym kreatywne i logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów. Podczas drugiej części zajęć uczniowie programowali określone zachowania swoich robotów wprowadzając je przy tym w ruch.  Końcowym etapem zajęć były zawody w przeciąganiu liny przez skonstruowane w czasie zajęć roboty. Uczniowie mogli zaprezentować kolegom efekty swojej pracy oraz sprawdzić możliwości zbudowanych przez siebie robotów. Podczas przeprowadzonych warsztatów uczniowie mogli zauważyć, że matematyka to nie tylko liczby a połączenie zabawy i nauki sprawiło, że wiedza wyniesiona z zajęć pozostanie z nimi na dłużej.

Koordynator projektu: Katarzyna Kozyra

Więcej zdjęć …