21.10.2021 – spotkanie z okazji „Dnia Poczty Polskiej”

21 października 2021r. uczniowie klas 1-3 i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w zajęciach
z pracownikami Poczty Polskiej. Podczas spotkania, Pani Dorota Wilczek (nasza absolwentka) i Pani Bernadeta Małek z Urzędu Pocztowego w Rakszawie, opowiedziały dzieciom o najważniejszych wydarzeniach związanych z powstaniem Poczty Polskiej oraz przybliżyły pracę na poczcie. Uczniowie dowiedzieli się jakie obowiązki ma listonosz oraz urzędnik pocztowy, jak wysłać list, a także w jaki sposób paczki trafiają do różnych krańców świata. Miłą niespodzianką była dla nas „słodka przesyłka”, którą otrzymała każda klasa. Na koniec nie zabrakło również wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie i Pani Bernadecie za przybycie do naszej szkoły.

Za wszelkie ciekawostki o wykonywanej pracy i słodki upominek – serdecznie dziękujemy.

Joanna Szela i Dorota Halko

Więcej zdjęć …