MEGA MISJA – „Dzielni poszukiwacze informacji” – kl. III

Za nami kolejne zajęcia MEGA MISJI – „Dzielni poszukiwacze informacji”.

Dzieci pomagały dzisiaj Julce i Kubie w podjęciu decyzji o kierunki wakacji. Na początku uczniowie przypomnieli sobie jakie są źródła informacji. Następnie podzieleni na dwie grupy z zaciekawieniem wyszukiwali informacje na temat wysp Islandii i Sycylii. Dzieci z entuzjazmem uzupełniały karty pracy, kartki z kalendarza oraz  wyszukiwały w internecie zdjęć i informacji o wylosowanej wyspie. Przy okazji uczniowie nadal uczą się wyszukiwać informacje w sieci, bo to wcale nie jest prosta rzecz. Po prezentacji wyników, dzieci szybko odkryły podstawowe różnice między wyspami. Końcowe głosowanie było pełne emocji, ale zdecydowanie zwyciężyła Sycylia!!!

Na koniec bardzo ucieszyła nas wiadomość, że mogliśmy wybrać akcesoria dla Juniorka- wygląda coraz lepiej!!!! Zdobyliśmy kolejne 50 MegaMonet !!!!!

Lider programu – Beata Wolanik

Więcej zdjęć …