Zakończenie projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” w kl. III

Do realizacji ostatniego modułu projektu wybraliśmy książkę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. W ramach pierwszego zadania dzieci uzupełniły lekturniki i wypełniły metryczki. Narysowały również główną bohaterkę – Lisę – i opisały jedną z przygód, która najbardziej im się podobała. Klasa III włączyła się również w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. W tym dniu ze względu na naukę zdalną przeprowadziliśmy zajęcia online, podczas których zastanawialiśmy się szczególnie nad pytaniem „Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?” Dzieci dowiedziały się również jak działają oczyszczalnie ścieków. Oczywiście nie zabrakło wspólnego czytania. Po powrocie do szkoły, w ramach trzeciego zadania zorganizowaliśmy klasową „Lekcję pod chmurką”. Wspólnie wybraliśmy książkę, której fragmenty czytaliśmy. Zabraliśmy ze sobą również dobre nastroje i piękną pogodę. Na zakończenie projektu przeprowadziliśmy lekcję „z udziałem” chmurki Tosi. Zaczęliśmy od wysłuchania piosenki „Ekologiczne reggae”. Przeczytaliśmy również opowiadanie „Mała chmurka w krainie słońca” oraz obejrzeliśmy kilka filmików edukacyjnych: o pożarze w lesie, o odnawialnych źródłach energii i o tym jak można wykorzystać energię słoneczną. Postawiliśmy sobie także ważne pytanie: „Co by było, gdyby nie było słońca? Podczas zajęć nie zabrakło również dobrej zabawy i uśmiechu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w projekcie „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Przez cały rok wspaniale się bawiliśmy, czytając i poznając lektury w ciekawy sposób.

Wychowawczyni klasy III – Joanna Szela