„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” – zakończenie modułu II – kwiecień 2021

Klasa III zakończyła II moduł projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Tym razem za sprawą baśni „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena przenieśliśmy się do królestwa lodu i śniegu i poznaliśmy losy dwojga przyjaciół – Gerdy i Kaya. Dzieci bardzo chętnie zabrały się za realizację pierwszego zadania, jakim było uzupełnienie lekturników. Narysowały głównych bohaterów i opisały przygodę, która najbardziej ich zaciekawiła.

Kolejnym zadaniem było udekorowanie naszej klasy i przyozdobienie jej w zimowe elementy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały salę. Na suficie pojawiły się wiszące bałwanki, a parapety zamieniły się w zimową krainę. Uczniowie wykonali również grupowe plakaty zachęcające do przeczytania baśni „Królowa śniegu”. Wykazali się przy tym dużą kreatywnością, szczególnie wymyślając hasła przewodnie.

Najwięcej emocji wzbudził pokaz mody „Zimowe EKO kreacje”. Przy użyciu różnych materiałów nadających się do segregacji, dzieci stworzyły piękne i pomysłowe stroje, których nie powstydziłby się żaden projektant mody 😉 Oczywiście wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

W ramach ostatniego zadania uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat „Mała chmurka w krainie śniegu”. Podczas ich trwania udali się wraz z chmurką Tosią w podróż do krainy śniegu. Dzieci obejrzały również filmiki edukacyjne: „Efekt cieplarniany”, „Potężne lodowce pękają przed kamerą”. Dowiedziały się, co wpływa na ocieplenie klimatu, a także, co to jest recykling. Dużo zabawy i radości miały podczas tworzenia pracy plastycznej „Wyturlaj bałwana”.

Wychowawczyni klasy III – Joanna Szela